Krušnoman Duathlon
Kliny - Krušné hory

Závěrečné roční shrnutí - 2015

Už jen pár hodin nás dělí od roku 2016. A jaký byl ten rok 2015? Z hlediska úspěšnosti lze napsat, že to byl rok nejúspěšnější od vzniku triatloného teamu což byl rok 2004. Už od roku 2014 k nám do oddílu přišlo mnoho nových tvářích, kteří ucelují celou image Krušnoman Teamu. Jako team jsme báječná "parta". Každý každého podporuje, je mezi námi všemi cítit soulad a hesla typu: "necítíš bolest" či "kdo nemůže, ten se přemůže" a nebo "co bolí, to sílí" jen celou semknutost teamu podtrhují. MY JSME KRUŠNOMAN.

Celkem jsem se zúčastnili 32 závodů v 8 evropských zemí. Celkem startů bylo 144, což je obrovské číslo. Počet členů se na konci roku zastavil na 45 triatletech nejen z okresu Most, ale i z Chomutova, Teplic či z Ústí nad Labem. A to nesmím zapomenout na naší "moravskou" větev, která hrdě bojuje za náš team na dálku. Mimochodem co se týče počtu členů v triatlonovém teamu nám patří 6.místo v celé ČR, resp. jsme šestý nejpočetnější triatlonový team.

Jako team jsme se zúčastnili 2 společných soustředěních a to ve Stráži pod Ralskem a v Českém Jiřetíně. Jako team jsme se vypravili na Mistrovství Světa v dlouhém triatlonu světové série IRONMAN 70,3 do Rakouského Zell am See, kam jsme jeli podpořit dva naše členy Jakuba LANGHAMMERA a Jaroslava HÝZLA, kteří se na MS nominovali. Účast na tomto "výjezdu" měli žáci, dorost a junioři za odměnu - za výsledky v roce 2015. Akce se 100% povedla - hlavní účel byl splněn, ti nejmladší na vlastní oči viděli opravdový triatlon s nejlepšími závodníky této planety na distaních IRONMAN 70,3.

Poděkování za sezonu patří naším podporovatelům, kteří nás drží "nad vodou". A to firma Lannutti, kde v osobě pana Jiřího Kříže máme obrovské zastání. Poté rodinné firmě Langhammer Optik z Litvínova či celému Sportareálu Klíny v osobě Josefa Dlouhého. Dalším naším pomocníkem je město Litvínov, resp. SSK Litvínov. Letos novým podporovatel je i firma SWEEP pana Petra Prokeše z Chomutova. Na závěr patří i poděkování České Triatlonové Asociaci.

Jako team jsme letos pořádali společně se Sportareálem Klíny 12.ročník mezinárodního závodu v dlouhém duatlonu KRUŠNOMAN. Letos s rekordní účastí, včetně závodníků ze zahraničí (10 evropských zemí). To vše pod kamerami České Televize ČT4 Sport. V průběhu roku 2015 nás kontaktovalo město Most, zda-li bychom neuspořádali terénní triatlon v Mostě. Vše klaplo, a 23.červenec 2016 je dnem terénní triatlonu v Mostě.

Letos členové našeho teamu už zařili na aquatlonech (plavání + běh) - např. Michal REINDL se stal Mistrem ČR ve své věkové kategorii. A nebyl to jeho poslední titul Mistra ČR. Poté následoval triatlon a duatlon, kde v obou si odvezl TITUL Mistra ČR ve své věkové kategorii. Další, kdo se může pochlubit titulem Mistra ČR je Alena VRÁTNÁ, která si i v absolutním pořadí Českého Poháru ve své věkové kategorii vybojovala 1.místa (duatlon, triatlon). Třetí kdo zazářil v Českém Poháru byl Martin STUDENT, který si v absolutním pořadí ČP dlouhého triatlonu a duatlonu vybojoval fantastické třetí místo. Další, kdo může se pochlubit bednovým umístěním v závodem ČP je mladý nadějný triatlonista Oto OTTENSCHLÄGER, který se věnuje nejen triatlonu a duatlonu, ale i bězím mimo dráhu, kde sbírá plno úspěchů. V kategorii žákovské se se svými výsledky prosadila Barbora LIŠKOVÁ, která se zúčastnila Olympiády Dětí a Mládeže v Plzni. Ostatní triatlonisté se ve startovním poli též rozhodně neztratili a čestně bojovali jak na území ČR, tak i v zahraničí. Na mezinárodním poli se prosadil Jakub LANGHAMMER, který ve světové sérii IROMAN 70,3 rozhodně neztratil. V Německém Wiesbadenu na ME obsadil fantastické 3.místo  kategorii, na MS v Rakouském Zell am See vybojoval 17.místo a do třetice v Chorvatské Pule obsadil 2.místo ve své věkové kategorii a tímto výsledkem jsem nominoval na MS pro rok 2016 do Australském Mooloolaba ve státě Queensland. Ve světovém žebřížku IRONMAN 70,3 za rok 2015 Jakub LANGHAMMER obsadil 8.místo ve své věkové kategorii. Druhým závodníkem, který bojoval na MS v Rakouském Zell am See byl Jaroslav HÝZL, který bojoval jako o život a ve své věkové kategorii se umístil na 33.místě. Jaroslav HÝZL se též zúčastnil akce 5xOravaman, což bylo v pěti dnech za sebou jdoucích ujet nejnáročnější poloviční dlouhý triatlon CZE+SK. V řečí čísel to je 5x (1,9km plavání + 90km cyklistiky + 21km běhu). Při výčtu extrémních závodů nelze opomenout účast dvou našich členů (Alena VRÁTNÁ a Petr KOČÍB) na WINTERMAN TRIATHLON (3,8km plavání + 180km kolo + 42km běhu) - s říjnovým datumem, s teplotou vody (Labe +7,0 st.C) a celkovým převýšením 5.000m s cílem na Ještědu. Další extrémní triatlon byl Krkonošman Full HD (3,8km plavání + 180km cyklistika + 42km běhu), to vše v Krkonoších s cílem na Lesní Boudě s převýšením 4.200m - účast Tomáš LANGHAMMER a Tomáš IMMER.

V Českém Poháru - FORD Czechman Tour 2015 - jsme v kategorii sportovní kluby vybojovali z 8 závodů celkově fantastické třetí místo. Když se daří, tak se daří. Za tímto úspěchem stojí celý team dospěláků a tím patří můj velký dík.

A tak bych mohl pokračovat v dalším a dalším výčtu úspěchů - to vše jsme provedli na každoročním soustředění v Českém Jiřetíně, kde vše bylo řečeno.

Koncem roku náš team musel podstoupit dle zákona přeměnu na spolek či ústav. Vybrána byla druhá varianta, tj. KRUŠNOMAN TRIATHLON TEAM LITVÍNOV, z. ú.

Na závěr krátkého výčtu mi dovolte též poděkovat rodičům, rodinným příslušníkům našich členů teamu. Všem těm patří obrovský dík a můj neskutečný RESPECT.